deutzia-00007145-červen
Trojpuk drsný
Keř 20/40
250 Kč

Trojpuk drsný

Deutzia scabra ′Plena′
  • Výška v dospělosti
    Výška v dospělosti
    3 m
  • Barva květu
    Barva květu
    Bílá / Růžová
  • Nároky na slunce
    Nároky na slunce
    Plné slunce
  • Období květu
    Období květu
    červen-červenec

Deutzia scabra ′Plena′ je vzpřímený vysoký keř. Listy jsou tmavě zelené, široce vejčité, oboustranné drsné. Květenství je řidší, podlouhlé, složené z plných bílých květů, zvenku jsou růžové.

Více informací ↓
Keř 20/40
skladem 6 ks
Možnosti doručení
Osobní vyzvednutí v Zahradnictví Studenec
Kudy k nám?

Podrobný popis

Popis

Deutzia scabra ′Plena′ je vzpřímený vysoký keř. Listy jsou tmavě zelené, široce vejčité, oboustranné drsné. Květenství je řidší, podlouhlé, složené z plných bílých květů, zvenku jsou růžové.

Využití

  • park

  • zahrada

Výsadba

Pro výsadbu keře je třeba vyhloubit jámu v šířce odpovídající nejméně 1,5-ti násobku průměru kořenového systému nebo kořenového balu. Jáma by měla mít miskovitý tvar, šířka v horní části musí být nejméně dvojnásobkem průměru kořenového systému nebo balu. Dno jámy se musí zkypřit. Vykopaná půda se ukládá a kvalitnější část se použije na zasypání kořenového systému.

Kořenový krček po zasázení musí zůstat v úrovni okolního terénu. Na povrchu zasypané jámy se upraví tzv. závlahová miska, která je schopná udržet vodu při zálivce i za deště. Po výsadbě se vždy musí provést zálivka a zamulčování.

Zálivka v 1. roce 8x 20l/m2 (s ohledem na průběh počasí), v dalších 3 letech 1x za 14 dní v suchém období a před zimním obdobím, v dalších letech dle potřeby v suchém období.

Půda a hnojení

Nenáročný, lépe roste ve vlhčích půdách.

Stanoviště

Slunné.

Řez

Řez je potřeba provádět ihned po odkvětu.

Zazimování

Mrazuvzdorný.

Vlastnosti

  • Barva květu Bílá, Růžová
  • Barva listu Zelená
  • Barva plodu
  • Výška dospělé rostliny 3 m
  • Šířka dospělé rostliny 0 cm
  • Mrazuvzdornost -25
  • Období květu: červen-červenec
  • Období řezu: červenec
  • OpadavostOpadavé
  • Původ Japonsko

Zahradnický kalendář

I.II.III.IV.V.VI.VIIVIII.IX.X.XI.XII.
Doba květu
Řez